Навчальний предмет «Українська мова» посідає особливе місце серед шкільних предметів, бо є не лише об’єктом вивчення, а й засобом навчання, а отже, і потребує рішучішого переорієнтування процесу оволодіння учнями знаннями про мову й формування мовних, мовленнєвих умінь і навичок до повноцінного засвоєння всіх ліній змісту мовної освіти, визначених Державним стандартом, – мовленнєвої, мовної, соціокультурної і діяльнісної (стратегічної).
14 березня у Новопразькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 відбулося засідання творчої майстерні «Використання елементів «перевернутого навчання» на уроках української мови і літератури».
Учасників майстерні гостинно зустріла директор школи Федяєва Н.А. та розпочала засідання творчої майстерні вітальним словом.
Учитель української мови і літератури Новопразького НВК Бугайова Н.А. презентувала книги Кена Робінсона «Школа майбутнього» та Майка Роза «Скетчноутинг».
Компетентність сьогодні вважається передумовою успішної самореалізації випускника в суспільстві й передумовою розвитку самого суспільства, адже компетентнісний підхід передбачає активну участь школярів у процесі навчання, зокрема, широке використання самостійної роботи, а також роботу в парах, невеликих групах, проектну діяльність, тобто спрямування освітнього процесу на формування й розвиток ключових і предметних компетентностей особистості. Наталія Анатоліївна розповіла про STEM-освіту в Україні.
Методист відділу освіти Олександрійської РДА Симоненко В.В. ознайомила учасників творчої майстерні з питанням «Змішане навчання. Тренди в освіті».
Навіть найкращу теорію потрібно підтвердити практикою. Вчитель української мови і літератури Новопразької ЗШ І-ІІІ ступенів №2 Коритько Т.Г. запросила учасників творчої майстерні на показовий урок української мови в 6 класі «Прикметник. Повторення та узагальнення вивченого». Тетяна Григорівна вдало застосувала ротацію за станціями та використала цікаве відеозавдання. Учні, об'єднані в групи, виконували тестові завдання за комп'ютерами, працювали самостійно та з учителем. У кінці уроку кожна група звітувала, презентуючи проект.
Немає коментарів:
Дописати коментар