ВІЗИТКА

Бугайова Наталія Анатоліївна

Учитель української мови і літератури Новопразького НВК Олександрійської районної ради Кіровоградської області. 1979 року народження. Освіта вища. Закінчила Кіровоградський державний педагогічний університет ім. В. Винниченка у 2001 році. Спеціальність за дипломом: учитель української мови і літератури. З 1999 року по 20 жовтня 2015 року працювала у Новопразькій загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №2. З 21 жовтня 2015 року працюю у Новопразькому НВК.
    Учитель вищої категорії, старший учитель. Науково-методична проблема «Формування предметних і творчих компетентностей на уроках української мови та літератури».
      Член районної творчої лабораторії вчителів української мови і літератури. Керівник районного майстер-класу «Створення освітнього Інтернет-ресурсу вчителя української мови і літератури». Член обласної творчої групи «Використання фразеологізмів у творах письменників Кіровоградщини». Член обласної творчої групи «Компаративний аналіз художнього твору» З 2014 року методист-кореспондент кафедри теорії та методики середньої освіти КЗ "КОІППО імені Василя Сухомлинського".
Найперше, що має зробити вчитель, - це розвинути в учня дух допитливості.   
Д. Менделєєв       
         Усвідомлення того, що професія вчителя є однією з найважливіших у світі у мене почалося з раннього дитинства. Я зростала, спостерігаючи за двома поколіннями вчителів у родині, – мамою та бабусею. Тож із впевненістю можу сказати, що педагогічну стежину обрала свідомо.
         Найважливішим у своїй роботі вважаю крокувати в ногу із сучасністю, адже сьогодні учні довіряють учителю, який вміє зацікавити предметом. Усе починається зі шкільних уроків, де дитина отримує важливу самоосвітню компетенцію і відбувається перше виявлення творчого потенціалу.
         Учитель вчиться все життя – це відома істина. Саме тому постійно беру участь у вебінарах, засвоюю нові знання на дистанційних курсах. Випускниця освітньої програми для вчителів «Про.Навички». Організатори – Центр Інноваційної Освіти “Про.Світ”.
         Переконана, що вчительство – це і мистецтво, і праця. Саме вчитель, педагог, викладач, вихователь закладає і створює основу творчої людської діяльності.
          Кожного дня мене зустрічають допитливі оченята в школі, а після роботи – донечки, які також чекають чогось цікавого, нового, тому постійно знаходжуся у творчому пошуку, щоб не розчарувати дітей.
          Залучаю учнів до дослідницької роботи, використовуючи активні форми, впроваджуючи проектну технологію та технологію веб-квест.
         Учитель працює на майбутнє, тому щиро сподіваюся, що зможу виховати учнів, які із вдячністю будуть згадувати рідну школу.
         Педагогічне кредо: «Учитель готується до свого найкращого уроку все життя» 
В. Сухомлинський УЧИТЕЛЬСЬКА ДОЛЯ МОЄЇ РОДИНИ


У стиглі вересневі дні, коли бабине літо щедро вкрило крони дерев різнобарвним орнаментом, напередодні Дня учителя, згадалася мені бабуся, яка започаткувала нашу педагогічну династію. Зовсім юною, тендітною дівчинкою вступила вона до Кіровоградського педагогічного училища. Тяжкі випробування підготувала доля… Голодомор, війна, а далі школа у селі Хильчино і допитливі дитячі очі повні надії і віри в світле майбутнє. Потім почали відбудовувати зруйновану під час війни школу. З 1947 року по 1980 рік Поденежна Валентина Петрівна працювала заступником директора школи з навчально-виховної роботи та вчителем математики у Новопразькій восьмирічній школі №2 (зараз Новопразька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2).
     Донька, Поденежна Ольга Степанівна, також зрозуміла, що її покликання – крокувати нелегкою та звивистою педагогічною стежиною. Долею судилося мамі стати справжнім Учителем. Завжди мудра та вимоглива, щира та творча, толерантна та справедлива. Працюючи з 1980 року вчителем початкових класів Новопразької ЗШ І-ІІІ ст. №2, Поденежна Ольга Степанівна подарувала дітям більше трьох десятиліть натхнення, любові, турботи. 

    Свою педагогічну долю я обрала усвідомлено, адже споглядаючи два покоління вчителів у нашій родині, я зрозуміла, що саме вчитель сіє те перше зернятко знань в дитину, яка в майбутньому стане Людиною. 
       Такою уже, мабуть, яскравою стрічкою помічено мою педагогічну долю, що чоловік мій теж учитель. Бугайов Микола Володимирович - учитель фізичної культури Новопразького НВК.  
      


8 коментарів:

 1. Інна Циганкова23 січня 2015 р. о 05:13

  Прийміть мої вітання! Натхнення, успіхів, творчих злетів!

  ВідповістиВидалити
 2. Класнючий блог. Автор - молодчинка велика!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Щиро дякую!!! Дуже приємно отримати від Вас ТАКУ оцінку!

   Видалити
  2. Приєднуюсь до похвали. Ваш сайт найбагатший, найцікавіший, найсучасніший! Ви МОЛОДЧИНА! Здоров я Вам, натхнення й удачі!

   Видалити
 3. Багато корисної інформації, учительська "спадковість" б'є джерелом! Розумниця!

  ВідповістиВидалити